Noodid

Arvo Pärdi Keskuse kaudu on teil võimalik osta valitud Arvo Pärdi teoste noote. Nootide tellimiseks saatke palun e-kiri oma sooviga aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu, tellimuse summale lisandub postikulu.

 

 

Für Alina (1976)
1976. aasta veebruarikuus sündinud esimene tintinnabuli-kompositsioonitehnikas pala, mis kinnitas, et pärast aastaid kestnud otsinguid oli Arvo Pärt leidnud "oma hääle". Seda klaveripala on väga palju kasutatud filmides, teatri- ja tantsuetenduste muusikakujunduses. Pala esitades on äärmiselt tähtis leida kõlabalanss kahe hääle -- parema käe meloodiahääle ja vasaku käe tintinnabuli-hääle vahel.

 

alina

Variationen zur Gesundung von Arinuschka (1977)
Ainus tintinnabuli-pala, mis poole pealt vahetab karakterit ja helistikku. Kolmkõla pööretesse peidetud heliredelitest ehitub selge loogiline maailm algul nukra, seejärel rõõmsa tonaalsusega.

Hind 10€

 


 

Für Anna Maria (2006)
Kord elanud üks väike tüdruk Anna Maria, kes 7-aastasena tellis Arvo Pärdilt tuleviku tarbeks oma esimeseks juubeliks ehk 10. sünnipäevaks kingituseks klaveripala. Nii läinudki. Kuna arpedžod selles palas ei põhine just päris kolmkõladel (ja seetõttu pole päris käepärased), on pala eriti lõbus kiires tempos mängida.

Hind 7€

anna_maria

Hymn to a Great City (1984/2004)
Pala kahele klaverile, kes loo kulgedes osad vahetavad. Üks suur(sugune) väljavenitatud kadents üsna ebatavalises helistikus (Cis-duur, võtmemärkides seitse dieesi!). Kompositsioonitehnika mõttes mitte-tintinnabuli lugu. Pala on pühendatud New Yorgile ja väidetavalt kõlab kõige paremini Manhattani pilvelõhkujate viiekümnendatelt korrustelt avaneva vaate taustal.

Hind 13€

hymn

Ukuaru valss (1973/2010)
Leida Laiuse 1973. aastal valminud mängufilmi "Ukuaru" tarbeks loodud lõõtsalugu, mida mängides Aksel (Lembit Ulfsak) Minna (Elle Kull) ära võlub ja mis filmi lõpuks võimsaks elujaatavaks kunstiliseks üldistuseks kasvab. Filmi originaalpartituuris on tegelikult silmas peetud akordioni ja akordionimängijat, kuid filmis kuuleme pala lõõtsaloona. Valssi hiljem klaverile ümber seades on Pärt lugu veidi ka muutnud.

Hind 10€

ukuaru

Zwei Wiegenlieder (2002)
Kaks klaverisaatega laulu kahele naishäälele: eesti hällilaul "Kuus-kuus, kallike" (ehk "Kuss-kuss, kallike", rohkem sõnu laulus polegi), algselt pühendatud Arianna Savallile ja Montserrat Figuerasele, ning venekeelne jõululaul (tekst Luuka evangeelium 2:7).

Hind 10€

zwei


Normal 0 21 false false false ET X-NONE X-NONE katalaani viol’imängija, dirigendi ja helilooja