eUudiskiri liitu

Uudiskiri toob teieni Arvo Pärdi ja temanimelise keskusega seotud uudised ja sündmused. Liitumiseks täitke lüngad!

Newsletter image
 

Uudiste arhiiv

Picture title

Jõhvi balletifestivalil toob tippkoreograaf Nacho Duato lavale lühiballeti Arvo Pärdi muusikale

19. mail toob Peterburi Mihhailovski teatri balletitrupp Jõhvis lavale kolm lühiballetti, nende hulgas Arvo Pärdi muusikast inspireeritud balleti "Nunc dimittis".

18.05.2012
Loe edasi
Picture title

Swedbank toetab noori muusikuid Eestis ja kaugemalgi

Äsja valmis Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi, filmistuudio Minor Film ja muusikakirjastuse Universal Edition ühistööna õppeotstarbeline DVD-komplekt „Mängime Pärti", mis toob vaatajate ette VHK noorte muusikute proovid koos Arvo Pärdiga ning nende tulemusena toimunud kontserdi helilooja loomingust.

27.04.2012
Loe edasi
Picture title

Valmis DVD-komplekt "Mängime Pärti"

23. aprillil esitleti Mustpeade majas DVD-komplekti „Mängime Pärti". Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi, filmistuudio Minor Film ja muusikakirjastuse Universal Edition koostööna valminud DVD toob vaatajani VHK noorte muusikute proovid koos heliloojaga ning nende tulemusena toimunud kontserdi Pärdi loomingust.

27.04.2012
Loe edasi
Picture title

"Adam's Lamenti" esiettekanne Londonis

26. aprilli õhtul jõuab esmakordselt Londoni kuulajate ette Arvo Pärdi suurteos "Adam's Lament". Southbank Centre'i Queen Elizabeth Hall'is esinevad London Orchestra da Camera ja Crouch End Festival Chorus, dirigeerib David Temple.

25.04.2012
Loe edasi
Picture title

Arvo Pärdi looming luubi all aprillikuises Londonis

28. aprillil võõrustab BBC Symphony Orchestra Londonis külalisi ning esineb ka ise Arvo Pärdi loomingule pühendatud päeval, mida täidavad kontserdid, filmivaatamine ja vestlusring.

04.04.2012
Loe edasi
Picture title

Heino Eller 125 – kummardus armastatud õpetajale

7. märtsil tähistati Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis legendaarse helilooja ja muusikapedagoogi Heino Elleri 125. sünniaastapäeva. Ellerit saavad oma otseseks või kaudseks õpetajaks pidada paljud eesti heliloojad, teiste hulgas ka Arvo Pärt, kelle elus ja loomingus on Heino Eller mänginud väga olulist rolli.

09.03.2012
Loe edasi
Picture title

Kaks Arvo Pärdi koorimuusikakontserti Tallinnas märtsikuus

Märtsikuus on Tallinna kirikutes võimalik kuulata kahte koorikontserti, kus kõlab Arvo Pärdi muusika.

23.02.2012
Loe edasi
Picture title

Ansambel Vox Clamantis tutvustas Arvo Pärdi kooriteost "Kanon Pokajanen" festivalil Nantes'is

Gregoriaani ja varajase muusika ansambel Vox Clamantis esines taas Prantsusmaal Nantes'is mainekal rahvusvahelisel festivalil "La Folle Journée".

07.02.2012
Loe edasi
img_5.png